Završna faza programa „Moja prva plata“
Republika Srbije je prošle godine po četvrti put organizovala program zapošljavanja za mlade ljude bez radnog iskustva „Moja prva plata“. Krajem decembra izašla je završna lista kandidata koji su prošli, a u naredne dve nedelje oni bi trebalo da krenu da rade kod poslodavaca.
BOR – Potpisivanje ugovora sa poslodavcima u programu „Moja prva plata“ koji je Nacionalna služba zapošljavanja na republičkom raspisala 10. oktobra, trebalo bi da bude završeno do 19. januara.
U Boru se za ovaj program prijavilo 45 osoba, koje će posle potpisivanja ugovora, biti na plaćenoj obuci kod poslodavaca narednih devet meseci, kako bi se osposobili za obavljanje konkretnih poslova.
Prijavljivanja zainteresovanih osoba do 30 godina starosti završeno je 22. decembra, a konačna lista odobrenih kandidata na republičkom nivou objavljena je 29. decembra.
U borskoj filijali Nacionalne službe za zapošljavanje kažu da je broj zainteresovanih nešto manji u odnosu na prethodne godine pre svega zbog povećane potražnje za radnicima u Boru, kao i zbog sličnih programa stručne prakse koje organizuje lokalna samouprava.
