Zdravstvenim radnicima i prosvetarima od sutra veće plate

0
22022022_Zaposljavanjauzdravstvenomcentruvtroff222.avi.Still001

Od oktobra, zaposleni u zdravstvu, kao i nastavno osoblje u osnovnim i srednjim školama, imaće uvećane plate za pet odsto, najavila je Vlada Srbije. Istovremeno biće povećana i minimalna zarada.

Prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da je država spremna da iznese ovo vanredno povećanje i najavio dodatna uvećanja zarada i penzija u narednom periodu.

Prosečna plata u Srbiji premašiće 1.000 evra u decembru, dok će minimalna zarada od januara 2026. godine iznositi 551 evro“, rekao je ministar Mali.  On je dodao da je sa sindikatima i poslodavcima već dogovoreno novo redovno povećanje minimalca od 10,1 odsto, koje će stupiti na snagu 1. januara 2026. godine.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE