dd4674057df067c652d8844ca188a5af

Zbog kiše koja je padala danima, u Srbiji još nije završena žetva žitarica koja je počela pre više od mesec dana, tačnije 9. juna. Do sada je požnjeveno tek oko 80 odsto površina. “Zbog obilne kiše i prekidanja žetve znatno je smanjen i kvalitet žitarica”, kaže direktor Žita Srbije Vukosav Saković.

On navodi da je 40 odsto žetve završeno pre padavina i da se može reći da će bar toliko pšenice biti dobrog kvaliteta, kao i da će procenat stočne pšenice biti znatno povećan. Kada je reč o prinosima, ističe da je tu situacija mnoga bolja i da su oni ove godine blizu rekordnih. U Vojvodini se očekuje prosečan prinos od oko šest tona po hektaru, pošto su se do sada kretali od pet do 8,4 tone, a u centralnoj Srbiji između četiri i šest tona.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE