Zimski raspust počinje nedelju dana ranije
Na predlog Vlade Srbije prvo polugodište biće završeno 23. decembra za sve osnovne i srednje škole u Srbiji.
U zaključku Vlade nalaže se Ministarstvu prosvete da, u skladu sa svojim zakonskim nadležnostima, obezbedi da se zimski školski raspust organizuje jednako za osnovne i srednje škole na teritoriji cele Srbije i to tako da se prvo polugodište završi u ponedeljak 23. decembra. Prema zaključku, plan je da drugo polugodište počne 20. januara 2025. godine.
Ministarstvo prosvete je saopštilo da je, sagledavajući okolnosti koje utiču na kvalitet i očuvanje nastavnog procesa, kao i na interes i pravo učenika na obrazovanje, Vladi Srbije uputilo predlog da zimski raspust počne ranije.
