Zlatna medalja Mileta Barakovića na Balkanskom školskom karate prvenstvu

Borski karatista Mile Baraković osvojio je zlatnu medalju na Balkanskim školskim igrama u Novom Sadu, održanim od 10. do 12. novembra. U konkurenciji takmičara iz devet država, takmičar borskog Karate kluba Sureido, koji je ove sezone nastupao za beogradsku Žandarmeriju, bio je najuspešniji u borbama, u konkurenciji kadeta i juniora, u kategoriji do 52 kilograma, a u finalu je savladao reprezentativca Bugarske.

Poziv za učešće na Prvom balkanskom školskom prvenstvu imalo je i pet takmičara Karate kluba Bor, u kojem kažu da nisu bili u mogućnosti da obezbede sredstva, jer je bilo potrebno oko 130 hiljada dinara, a ta sredstva klubu ne bi bila uplaćena, s obzirom na to ovo takmičenje nije u usvojenom kalendaru za školski sport.