Zorani bronzana medalja, Bobana na četvrtom mestu u Čangvonu

0

Zorana Arunović osvojila je bronzanu medalju, a Bobana Veličković Momčilović četvrto mesto na Svetskom kupu u Čangvonu, u Južnoj Koreji, u disciplini vazdušni pištolj.

Zorana Arunović stigla je do 15. medalje u takmičenjima svetskog kupa rezultatom 219,2 kruga, a takmičarka kluba Bor 030 imala je u finalu 196,5 krugova. U osnovnom delu takmičenja, Bobana Veličković Momčilović bila je takođe četvrtoplasirana, sa 577 krugova.

Zlatnu medalju osvojila je Viktorija Čajka iz Belorusije, a srebrnu Kineskinja Đi Ksjao Đing.

Uspešni na takmičenju vazdušnom puškom bili su i srpski strelci: Stevan Pletikosić, Milutin Stefanović i Milenko Sebić prošli su eliminacionu fazu i nastupaće u kvalifikacijama discipline trostav.