Korona u Srbiji
SRBIJA – U Srbiji je do danas vanredna situacija zbog pogoršanja epidemiološkog stanja proglašena u 18 gradova i opština u Bogatiću, Vladičinom Hanu, Lučanima, Beogradu, Novom Pazaru, Tutinu, Kragujevcu, Vranju, Ivanjici, Šapcu, Čačku, Kralјevu, Arilјu, Požegi, Užicu, Priboju, Brusu i Čajetini.
Kako bi se zaustavilo dalјe širenje i prenošenje zaraze Vlada je još pre nekoliko dana, između ostalog, odlučila da se u lokalnim samoupravama gde je proglašena vanredna situacija zabrani okuplјanje u zatvorenom i otvorenom prostoru više od pet lica ako nije moguće obezbediti fizičku distancu od dva metra i odgovarajuće mere lične zaštite, a neće biti moguće ni organizovanje svečanosti, kao ni sportskih i zabavnih manifestacija. Ograničen je rad ugostitelјskih objekata od 7 do 20 časova. Korišćenje otvorenih i zatvorenih bazena, spa i velnes centara nije moguće, ali će uz sprovođenje mera zaštite (maske i rukavice) i dalјe raditi kozmetički i frizerski saloni, saloni lepote, fitnes centri i teretane.
