Od sutra tople probe u Boru
BOR – Nakon što su dopremljene prve količine uglja, u borskoj Toplani potpaljeni su kotlovi. Tople probe će početi po završetku čišćenja unutrašnjosti kotla.
„Za ispiranje kotlova potrebo je 24 sata tako da će već sutra u starom delu grada radijatori biti topli. Sukcesivno će biti priključivani i ostali delovi grada“, rekao je Zoran Marković, direktor Toplane.
Pripreme za ovogodišnju sezonu u Toplani su završene. Tokom leta remontovan je kotao, zamenjeni izmenjivači, sanirana toplovodna mreža i ugrađena nova oprema u 68 podstanica.
Nakon potpisanog ugovora sa dobavljačima, isporuka uglja je počela. Svakodnevno pristiže stotinak tona, a krajem nedelje železnicom će biti dopremljena i veća količina.
