Zbog kvara na kotlu slabije grejanje

0
6b22e7a8aa6a482240a04fcd9b43f257

BOR – Zbog kvara na jednom od kotlova, grejanje u Boru je od jutros nešto slabije. Stanovi se greju iz jednog kotla, a izlazna temperatura je 75 stepeni, desetak stepeni niža od one koja bi trebala da bude u odnosu na spoljnu temperaturu.

Prema rečima v.d. direktora Toplane Zorana Markovića, rano jutros pukao je lanac rešetke kotla, u toku je sanacija kvara, a očekuje se da on bude potpuno otklonjen do 15 sati, kada će početi podizanje izlazne temperature.

Potpuna normalizacija grejanja u gradu očekuje se u popodnevnim i večernjim satima, kaže Marković.

Inače, ove grejne sezone nije bilo većih kvarova na kotlovima, na zalihama ima oko tri hiljade tona uglja, snabdevanje je redovno i obezbeđeno do kraja sezone.

 

Zbog kvara na kotlu slabije grejanje, 13. februar 2016 (RTV Bor)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE