Zbog kvara na kotlu slabije grejanje
BOR – Zbog kvara na jednom od kotlova, grejanje u Boru je od jutros nešto slabije. Stanovi se greju iz jednog kotla, a izlazna temperatura je 75 stepeni, desetak stepeni niža od one koja bi trebala da bude u odnosu na spoljnu temperaturu.
Prema rečima v.d. direktora Toplane Zorana Markovića, rano jutros pukao je lanac rešetke kotla, u toku je sanacija kvara, a očekuje se da on bude potpuno otklonjen do 15 sati, kada će početi podizanje izlazne temperature.
Potpuna normalizacija grejanja u gradu očekuje se u popodnevnim i večernjim satima, kaže Marković.
Inače, ove grejne sezone nije bilo većih kvarova na kotlovima, na zalihama ima oko tri hiljade tona uglja, snabdevanje je redovno i obezbeđeno do kraja sezone.
