Ambiciozni planovi nadležnih u Muzeju Krajine u Negotinu

0
22012021_Muzej_Krajine_planovi

Negotin – Prošla godina je uprkos pandemiji, za zaposlene u Muzeju Krajine bila radna i uspešna jer su realizovali sve planirane arheološke i projekte iz oblasti muzejskog nasleđa. Tako je ova ustanova kulture kao izdavač potpisala čak osam knjiga. Ostalo je da se ovih dana na policama biblioteke Muzeja Krajine nađe i publikacija o arheološkom lokalitetu Vrelo Šarkamen čiji su autori stručnjaci koji već godinama realizuju projekte sistematskog istraživanja ovog značajanog arheološkog lokaliteta. U toku su konkursi koje je raspisalo Ministarstvo kulture, a konkurs iz oblasti digitalizacije je već završen.

 „Tu smo se prijavili sa dva projekta za nabavku opreme za digitalizaciju i za angažovanje osobe na ovom procesu. U prethodne dve godine ovi projekti su dobili podršku resornog ministarstva. Višegodišnja istraživanja na lokalitetu „Egeta“ kod Brze Palanke bi trebalo da se nastave u okviru projekta sa Filozofskim fakultetom, a sa Arheološkim institutom na lokalitetu Vrelo Šarkamen i kod kladovskog sela Rtkovo. Takođe, radićemo i projekte iz oblasti publikovanja. U planu nam je da radimo Letopis Muzeja Krajine od osnivanja do danas“ istakao je  Ivica Trajković, direktor Muzeja Krajine u Negotinu

U 2020. godini u odnosu na prethodne broj posetilica Muzeja Krajine je prepolovljen zbog aktuelne epidemiološke situacije na oko 10.000. Međutim, nadležni u muzeju kažu da se, u poslednje vreme povećava broj individualnih poseta i da je to podatak koji ohrabruje.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE