4ca17609bbf04f835dd292a4353c2a93

MAJDANPEK – Udruženje dijabetičara Majdanpek organizovalo je, u Domu zdravlja „Doktor Veroljub Cakić“, akciju besplatne provere šećera u krvi. Priliku da na ovaj način proveri zdravstveno stanje iskoristilo je oko 80 Majdanpečana i, prema rečima doktorke Mirjane Vujić, predsednice udruženja, kod svakog desetog ustanovljene su povećane vrednosti nivoa šećera, što ukazuje na to da su upravo oni potencijalni dijabetičari, ili se nalaze u riziku oboljevanja od ove bolesti. Kako bi preventivno delovali, Udruženje dijabetičara Majdanpek redovno organizuje ovakve akcije, a jučerašnja je bila osma u toku godine.

Udruženje je osnovano pre dve godine i ima 600 članova. Tek nedavno dobili su prostorije u objektu Biznis inkubatora u Majdanpeku, tako da za narednu godinu najavljuju još više aktivnosti u vidu akcija, ali i zdravstveno- prosvetnog rada.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE