Bobana vicešampion države, pobede rukometašica, košarkaša i kuglaša

BOR – Članica Streljačkog kluba Bor 030 Bobana Veličković Momčilović, osvojila je, posle nedavne dvostruke zlatne medalje na evropskom prvenstvu, drugo mesto na državnom prvenstvu u gađanju vazdušnim pištoljem koje je tokom vikenda održano u Gornjem Milanovcu. Prvo mesto osvojila je Zorana Arunović sa 239,4 kruga, Bobana je imala 2,3 kruga manje, a na treće mesto plasirala se Ana Bukvić sa 214,5 krugova. Na takmičenju je nastupila i seniorska ekipa Streljačkog kluba Metalac Bor, koja u konkurenciji reprezentativaca, nije ostvarila značajniji rezultat.

Rukometašice Bora pobedile su u 13. kolu Super B lige na domaćem terenu ekipu Kučeva 33:27. Posle ovog kola Bor je i dalje na drugom mestu sa 22 boda, tri boda manje od prvoplasiranog Radničkog iz Kragujevca. Boranke su povećale razliku u odnosu na trećeplasiranu ekipu na četiri boda, s obzirom na to da je Radnički iz Kragujevca pobedio na gostovanju Pančevo koje je do ovog kola bilo na trećem mestu 27:25.

Košarkaši Bora pobedili su na gostovanju u Nišu istoimenu ekipu 77:73 u 16. kolu Prve srpske lige grupa Istok. Borska ekipa nije najbolje počela utakmicu, pa je Niš posle prve četvrtine vodio 24:19. U drugoj četvrtini Bor je zaigrao bolje i na poluvreme otišao sa dva poena prednosti 33:31. Ovu prednost održali su i uvećali do kraja utakmice. Bor i dalje ima bod manje od prvoplasirane Jablanice iz Medveđe. Narednog vikenda upravo Jablanica gostuje u Boru u derbiju vrha tabele.

Košarkašice Bora poražene su na domaćem terenu od Gimnazijalca iz Pirota u 17. kolu Prve regionalne lige grupa Jug B 53:45. Boranke su pretposlednje na tabeli sa 19 bodova, dva više od poslednje Dubočice iz Leskovca. U narednom kolu one gostuju trećeplasiranom Paraćinu.

Odbojkašice Bora poražene su u 14. kolu Druge regionalne grupa Istok u Majdanpeku od istoimene ekipe 3:0. Posle ovog kola Bor je ostao na pretposlednjem, devetom mestu na tabeli sa 10 bodova, dok poslednji Stampedo iz Niša ima jedan bod.

Kuglaši borskog Bakra pobedili su u 12. kolu Prve srpske lige Mladost iz Kragujevca 8:0, odnosno 3013:2734 oborena čunja. Za igrača utakmice proglašen je Jovica Veličković sa 541-nim oborenim čunjem.