Borske rukometašice ubedljive protiv Voždovca

BOR- Borske rukometašice pobedile su ekipu Voždovca 31:19, poluvreme 13:10. Domaći tim popravio je bilans bodova u superligaškoj sezoni na 11, izjednačio broj pobeda i poraza na po pet i povećao prednost nad rivalom koji je na osmom mestu na tabeli na sedam bodova. Iza Voždovca ostali su Junior i Sloga, koji su poraženi od Medicinara, odnosno Mladosti u Novoj Pazovi. Igrač utakmice u Boru bila je Bojana Milić, strelac devet golova, koja sa novim prosekom 7,6 golova po meču stiže među najefikasnije igrače lige. Mladi sastav Voždovca parirao je u prvom poluvremenu, ali ne i u drugom, u kome je domaćin stekao nedostižnu prednost.

Iako je pobedom gotovo rasterećena brige za opstanak u najjačem rangu, borska ekipa može da pokuša da se do kraja sezone približi plej ofu, jer osim Medicinara, Naise, pa i Bekamenta, ostale ekipe u toj borbi Jagodina, Kikinda i Mladost, igraju promenljivo.

Posle jednonedeljne pauze u superligaškoj sezoni, borske rukometašice gostuju prvaku Srbije, Medicinaru, a potom sledi utakmica u Novoj Pazovi, sa ekipom Mladosti koja je u Boru osvojila bod. U međuvremenu, biće odigrana i zaostala utakmica polufinala rukometnog kupa centralne Srbije, u kojoj borska ekipa dočekuje Jagodinu.