Crveni krst Negotin uspešan u Nedelji CK
NEGOTIN – Crveni krst Negotin je i ove godine nizom aktivnosti obeležio Međunarodni dan i Nedelju Crvenog krsta, od 8. do 15. maja i na taj način potvrdio da zasluženo nosi priznanje jedne od najaktivnijih organizacija na teritoriji Krajine. Akcija „Nedelja Crvenog krsta“ protekla je u znaku 141. godišnjice osnivanja CK Srbije i CK Negotin, rekla je za Regionalnu TV Bor Ljuba Marinković, sekretar, posle analize rezultata nedavno sprovedenih akcija.
„Posetili smo negotinsko porodilište i darivali šest beba rođenih u Nedelji Crvenog krsta, u okviru Akcije “Paket za novorođenu bebu, a naši mladi volonteri su svakodnevno, u osnovnim i srednjim školama na teritoriji Opštine Negotin, realizovali radionice programa Promocija humanih vrednosti, Borbe protiv trgovine ljudima, Istraživanje međunarodnog humanitarnog prava, promocije Dobrovoljnog davalaštva krvi i drugih. Tokom Nedelje CK uručili smo i pomoć u hrani za pacijente u negotinskoj bolnici, za decu u Domu “Stanko Paunović“, a pomoć smo pružili i socijalno ugroženim invalidima“.
U Nedelji Crvenog krsta održano je i Opštinsko takmičenje kviza “Šta znam o Crvenom krstu“ i “Šta znam o zdravlju“. Prva tri mesta osvojili su đaci iz gradskih osnovnih škola “Vera Radosavljević“ i “Branko Radičević“ i škole “Momčilo Ranković“ iz Rajca. Crveni krst je za sve učesnike obezbedio prigodne nagrade.
Crveni krst Negotin je osnovan 1876. godine, odmah posle CK Srbije i spada u red 16 najstarijih humanitarnih organizacija u Republici. U članstvu CK je oko dve i po hiljade građana, u podjednakom broju dece i mladih do 30 godina, kao i odraslih od 31. do 64 godine starosti.
U Opštini Negotin koja ima tek nešto više od 37 hiljada stanovnika, svaki 16 građanin je član CK. Oni deluju u više od 30 osnovnih organizacija u seoskim i MZ Negotin, u omladinskim u srednjim školama i podružnicama odraslih u institucijama i preduzećima i u matičnim osnovnim školama.
