Danas bez novozaraženih u Boru i Majdanpeku
U Boru nije zabeležen nijedan novi slučaj zaražavanja korona virusom, 10 osoba se oporavilo, a 155 je ukupan broj aktivnih slučajeva virusne infekcije na teritoriji grada, saopštio je Gradski štab za vanredne situacije.
Na kovid odeljenjima Opšte bolnice u Boru hospitalizovana su 32 bolesnika, od kojih je 29 pozitivno na virus.
Smnajuje se i broj pregleda u kovid ambulanti. Prethodnog dana na prvi pregled javilo se devet pacijenata sa potencijalnim simptomima virusa.
Štab za vanredne situacija Grada Bora podseća i da se zainteresovani građani mogu vakcinisati svakog dana u Domu zdravlja i u Klubu za stara lica od 8 do 19 časova.
I u Majdanpeku tokom proteklog vikenda, nije potvrđen nijedan novi slučaj korona virusa. U celoj opštini, trenutno je Kovidom 19 inficirano 28 lica. To ukazuje na smirivanje epidemiološke situacije, ali svakako ne sme da znači opuštanje, poručuju lekari.
