Dobri rezultati borskih strelaca

BOR – Na međunarodnom streljačkom turniru „Božićni kup“ koji je 13. i 14. decembra održan u Osjeku, borska reprezentativka i takmičarka kluba Bor 030, Bobana Veličković Momčilović osvojila je dve medalje. Prvog dana u gađanju vazdušnim pištoljem osvojila je zlatnu medalju u miksu sa Dimitrijem Grgićem, a drugog dana u pojedinačnom takmičenju u istoj disciplini je osvojila srebrnu medalju sa 233,9 krugova.

Takmičari streljačkog kluba Metalac iz Bora osvojili su dve medalje na finalnom turniru lige Centralne Srbije koje je proteklog vikenda održano u Jagodini. U disciplini gađanja standardnom vazdušnom puškom 60 metaka, Mladen Mišković osvojio je drugo meso, a Andrija Jović treće.

U organizaciji Asocijacije sport za sve na malom stadionu u Boru juče je održan tradicionalni turnir u šahu na kome je učestvovalo 12 takmičara. Prvo mesto osvojio je Dragan Miladinović sa devet poena, drugi je bio Stojanče Davidovski sa 7 i po, a treći Zoran Simonović sa 7 poena.