Donacije i nova oprema obeležili godinu u borskoj bolnici
BOR – Godinu koja je na izmaku u borskoj Bolnici najviše su obeležilo donacije.
Prema rečima direktora Opšte Bolnice Bor Gorana Joksimoviće, iako je ukupna finansijska situacija bila teška, putem donacija i zahvaljujući pomoći nadležnog ministarstva, obezbeđeno je uređenje infrastrukture i nabavka nove opreme. Uređena je kuhinja i deo ispred porodilišta, asfaltiran je prilaz bolnici i prijemno trijažnom bloku, kao i deo dvorišta, a završeno je i krečenje spoljne fasade i unutrašnjih delova objekta i uređenje morkrih čvorova. U 2017. godini završena je popravka skenera u Bolnici, nabavljen je novi ultrazvučni aparat sa dopler sondom, koji je veoma značajan za pacijente sa moždanim udarom.
Naredne godine očekuju se nastavak uređenja bolnice i dalja modernizacija opreme, a najveći problem i dalje su kadrovi, jer je i dalje na snazi zabrana prijema novih medicinskih radnika, kaže Joksimović.
