Donacije i nova oprema obeležili godinu u borskoj bolnici

0
6a1d8d4ab7de404cdc1bd9b80710b555

BOR – Godinu koja je na izmaku u borskoj Bolnici najviše su obeležilo donacije.

Prema rečima direktora Opšte Bolnice Bor Gorana Joksimoviće, iako je ukupna finansijska situacija bila teška, putem donacija i zahvaljujući pomoći nadležnog ministarstva, obezbeđeno je uređenje infrastrukture i nabavka nove opreme. Uređena je kuhinja i deo ispred porodilišta, asfaltiran je prilaz bolnici i prijemno trijažnom bloku, kao i deo dvorišta, a završeno je i krečenje spoljne fasade i unutrašnjih delova objekta i uređenje morkrih čvorova. U 2017. godini završena je popravka skenera u Bolnici, nabavljen je novi ultrazvučni aparat sa dopler sondom, koji je veoma značajan za pacijente sa moždanim udarom.

Naredne godine očekuju se nastavak uređenja bolnice i dalja modernizacija opreme, a najveći problem i dalje su kadrovi, jer je i dalje na snazi zabrana prijema novih medicinskih radnika, kaže Joksimović.  

Donacije i nova oprema obeležili godinu u borskoj bolnici, 30. decembar 2017 (RTV Bor)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE