Godišnja konferencija predsednika Opštine Bor
BOR – Opština Bor je u 2017. godini pokrenula veliki broj promena i na osnovu toga krenula putem prosperiteta i razvoja, ocenio je na godišnjoj konferenciji za predsednik Opštine Bor Aleksandar Milikić.
Pokrenuti su postupci za prebacivanje pojedinih objekata važnih za život građana iz državnog u vlasništvo Opštine Bor, od kojih su neki već završeni, čime je omogućeno ulaganje lokalne samouprave u uređenje ovih objekata. Obezbeđeno je funkcionisanje javnih preduzeća na višem nivou u odnosu na prethodne godine, pa se danas Bor može pohvaliti grejanjem koje je među najboljim na teritoriji Srbije, rekao je Milikić i dodao da su gubici u javnom sektoru smanjeni.
Planom budžeta za narednu godinu povećana su socijalna davanja i izdvajanja za kapitalne investicije. Zahvaljujući tome naredne godine očekuje se dalji razvoj i uređenje opštine Bor, što je glavni cilj lokalne samouprave, naglasio je Milikić.
