Epidemija žutice još uvek na snazi u Boru
BOR – Epidemija zarazne žutice tipa A na području opštine Bor još uvek traje i do sada su registrovana 32 slučaja. Prvi slučaj oboljevanja od ove zarazne bolesti je zabeležen u maju, dok je poslednji zabeležen 10. novembra.
„Među obolelim osobama ima dece i odraslih i to iz svih slojeva društva, koji žive na različitim lokacijama u gradu. Reč je o žutici tipa A koja je zarazna i prenosi se kontaktom. Osim pojačane higijene, u svim školama i vrtićima u opštini Bor preduzete su sve higijensko sanitarne mere kako se epidemija dalje ne bi širila“, kaže dr Javorka Stankulić, načelnik Epidemiološke službe Doma zdravlja u Boru i dodaje:
„U školama i vrtićima je urađena detaljna dezinfekcija, tako da roditelji ne bi trebali da brinu za svoju decu. Posebnu pažnju smo posvetili dezinfekciji sanitarnih čvorova u svim školama, ali moram da kažem da je sanitarni čvor u osnovnoj školi „3. oktobar“ u Boru u lošem stanju. Epidemiološka služba je stalno na terenu tako da se prati epidemiološka situacija na području opštine Bor , ali je žutica takva zarazna bolest da će biti još slučajeva oboljevanja i prava je sreća da ih do sada nije bilo više“.
Epidemija žutice još uvek na snazi, 24… by rtvbor
