Fond PIO pozvao penzionere da se prijave za besplatnu rehabilitaciju u banjama
SRBIJA – Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje Srbije raspisao je oglas za prijem zahteva za upućivanje korisnika penzija na rehabilitaciju za 2022. godinu. Rok za podnočenje prijava je 21. april.
Pravo na desetodnevnu besplatnu rehabilitaciju u banjama i lečilištima Srbije imaju korisnici starosnih, invalidskih i porodičnih penzija, sa prebivalištem na teritoriji Srbije, čija penzija iznosi do 30.978 dinara, i koji osim penzije nemaju druga lična primanja. Uslov je i da nisu koristili besplatnu rehabilitaciju u 2020. i 2021. godini, a mogu da prilože i raspoloživu medicinsku dokumentaciju.
Prijave se dostavljaju udruženjima, odnosno odborima korisnika penzija sa područja filijale Fonda na kojoj korisnik ima prebivalište, a mogu i u najbližoj organizacionoj jedinici Fonda.
