Fudbaleri Slatine pobednici Kupa FS Borskog okruga

BOR – Fudbaleri Slatine savladali su u finalu Kupa fudbalskog saveza Borskog okruga u Negotinu ekipu Mladosti iz Kobišnice 4:2 i plasirali se u dalje takmičenje gde se sastaju sa pobednikom Kupa fudbalskog saveza Zaječarskog okruga. Mladost je u prvom poluvremenu vodila 2:0, ali je Slatina golovima Ivana Kostića koji zabeležio tri pogotka i Nikole Pajkića, stigao do preokreta u drugom poluvremenu u pobede u finalu kupa.

Predstojećeg vikenda igraju se i utakmice trećeg kola Zone istok. Bor 1919 u subotu u 16 sati i 30 minuta dočekuje Jedinstvo iz Pirota, a Slatina dan kasnije gostuje u Pirotu trećeplasiranom Tanasku Rajiću. Jedine dve neporažene ekipe u ovom rangu takmičenja u prva dva kola su Balkanski iz Dimitrovgrada i Rajko Mitić iz Bele Palanke i one zauzimaju vodeću poziciju. Slatina ima tri boda i nalazi se na deobi od četvrtog do 12. mesta, dok Bor 1919 ima jedan bod i trenutno je 14. Bez osvojenih bodova u prva dva kola su BSK iz Bogovine i Polom iz Leskova.

U Borskoj okružnoj ligi igraju se utakmice drugog kola. Od ekipa sa teritorije grada Bora na domaćem terenu u subotu u 16 sati i 30 minuta igraju brestovac, koji dočekuje Urovicu i Zlot koji dočekuje Slogu iz Kobišnice. U istom terminu Krivelj gostuje u Donjem Milanovcu ekipi Poreča. Dan kasnije Šarbanovac gostuje u Blizni istoimenoj ekipi, a Nemetali iz Donje Bele Reke putuju u Jabukovac gde se sastaju sa Poletom.

Ovog vikenda počinje takmičenje i ženskih fudbalskih ekipa. Jedan od najmlađih klubova u Boru Ženski fudbalski klub Stol počinje takmičenje u Drugoj ligi Srbije gostovanjem u Rekovcu ekipi Levač u subotu u 17 sati. Ekipa Stola se pojačala sa četiri igračice iz Majdanpeka, Kristinom Zarić, Jovanom Martinović, Tamarom Zarić i Nevena Pešić. Prvi nastup pred domaćom publikom ŽFK Stol će imati petog septembra na stadionu u Donjoj Beloj Reci protiv ekipe Radnički 2012 iz Niša.