Godišnji koncert KUD-a Udruženja penzionera Bor
U Boru je održan godišnji koncert Kulturno-umetničkog društva Udruženja penzionera, na kome su članovi društva publici predstavili igre i pesme različitih krajeva. Program je protekao u znaku očuvanja tradicije, ali i druženja i zajedništva svih generacija.
BOR – U sali muzičke škole „Miodrag Vasiljević“ u Boru održan je godišnji koncert Kulturno-umetničkog društva Udruženja penzionera Bor.
Na koncertu su nastupili članovi Udruženja penzionera, koji su publici predstavili muzičke i folklorne tačke, negujući tradiciju i duh različitih krajeva Srbije i nekadašnje Jugoslavije. Poseban pečat večeri dali su najmlađi učesnici, deca koja su članovi Kulturno-umetničkog društva „Novo Selište“.
Na koncertu su predstavljeni i rezultati rada KUD-a u proteklih godinu dana i dodeljena priznanja i diplome saradnicima i aktivnim članovima.
Organizatori su istakli da je cilj godišnjeg koncerta jačanje međugeneracijske saradnje, kao i promovisanje kulture i amaterizma u lokalnoj zajednici.
Publika je imala priliku da uživa u raznovrsnom programu, koji je još jednom potvrdio važnu ulogu ovakvih događaja u kulturnom životu Bora.
