Grad Bor pokrenuo prvi ciklus javnih radova
Grad Bor je početkom godine raspisao prvi javni poziv za realizaciju javnih radova u 2026. godini, u okviru Lokalnog akcionog plana zapošljavanja. Program je u potpunosti finansiran iz gradskog budžeta i ima za cilj radno angažovanje nezaposlenih lica na poslovima od javnog interesa.
BOR – Grad Bor je 12. januara 2026. godine raspisao prvi Javni poziv za realizaciju javnih radova u ovoj godini, u skladu sa Lokalnim akcionim planom zapošljavanja. Poziv za poslodavce je otvoren do 20. januara, a program se u potpunosti finansira iz gradskog budžeta, uz tehničku podršku Filijale Bor NSZ.
U prvom ciklusu planirano je angažovanje 100 nezaposlenih lica, uz mesečnu naknadu od 55.000 dinara. Za ovu meru opredeljeno je 36,2 miliona dinara, a planiran je i dodatni ciklus u drugoj polovini godine.
Grad Bor će tokom 2026. godine nastaviti i sa drugim merama zapošljavanja, za koje je ukupno planirano 95 miliona dinara, 17 miliona više u odnosu na 2025. godinu, čime će biti omogućeno radno angažovanje oko 240 osoba.
