Hajduk Veljko i Šarbanovac igrali su, u Negotinu, nerešeno, bez pogodaka, u devetom kolu fudbalske Zone istok, a Đerdap je iznenadio drugoplasiranu Moravicu, u Subotincu 3:1. To je najbolje iskoristio Zaplanjac iz Gadžinog Hana, koji je pobedio ekipu BSK-a u Bogovini 2:1 i stekao četiri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca. Sloga i Majdanpek igrali su, u Kobišnici, nerešeno 1:1.

U srpskoj ligi, fudbaleri Timoka poraženi su, na svom terenu, od vodećeg kruševačkog Trajala 1:0, a isto tako prošli su i fudbaleri Dunava u Prahovu, koje je savladalo Jedinstvo iz Bošnjaca. Boljevački Rtanj pobedio je, u Popovcu, ekipu Jedinstva 2:1, a Ozren je pretrpeo novi poraz, od Trstenika 4:0. Rtanj i Dunav su na devetom i desetom mestu, sa po 12 bodova, a na poslednja dva su Ozren i Timok, sa šest, odnosno dva boda.

Strelac borskog Metalca Mirko Radović zauzeo je osmo mesto i osvojio prva tri boda u prvom kolu Kupa Streljačkog saveza Srbije u disciplini vazdušni pištolj, u Novom Sadu. Njegov rezultat bio je 556 krugova u konkurenciji 40 strelaca, uključujući i reprezentativce u ovoj disciplini. Drugo kolo na programu je u Smederevu, gde će Metalac zastupati seniorska ekipa, a u disciplini standardna vazdušna puška nastupaće i juniorka Marija Belčić.

Mlađi pioniri Džudo kluba Bor osvojili su šest medalja na Otvorenom prvenstvu Župe, u Aleksandrovcu, na kojem su nastupali sa deset takmičara. Sara Živković i Veljko Simić osvojili su zlatne medalje, Milica Jovanović, Luka Teodor Nikolić i Ognjen Zlatković stigli su do finala svojih kategorija, a bronzano odličje osvojio je Nikola Aritonović

Gosti uspešni u fudbalskom kolu , 16. oktobar 2017 (RTV Bor)