Gradsko veće usvojilo Pravilnik o dodeli novčane pomoći zbog poplava
Na dnevnom redu današnje sednice Gradskog veća u Boru bio je samo jedna odluka. Njime se predviđa način dodeljivanja pomoći domaćinstvima koja su pretrpela štete zbog nedavnih poplava u Boru.
BOR – Članovi Gradskog veća u Boru usvojili su na današnjoj sednici Pravilnik dodeli finansijske pomoći domaćinstvima koja su pogođena nedavnim poplavama u Borskim selima. Kako je rečeno na sednici, njime se ne predviđa iznos sredstava koji će dobiti domaćinstva koja su pretrpela štetu, već način dodele. Ona domaćinstva koja su imala štetu na stambenim objektima dobiće pomoć od države, dok će grad dati pomoć za one kojima su oštećeni pomoćni objekti, njive ili bašte. Komisije i dalje obilaze teren u svim delovima koji su bili ugroženi, a građani do kraja jula i sami mogu da podnesu prijavu o šteti koju su imali.
Na sednici je još jednom rečeno da se ne radi o naknadi štete, već o jednokratnoj pomoći domaćinstvima koja su pretrpela štetu.
