Grudno odeljenje borske bolnice prelazi u kovid sistem
BOR – U poslednjih 24 časa u Boru je zabeleženo devet novih slučajeva infekcije virusom kovid 19, dok je osam pacijenata izlečeno, tako da je trenutno broj aktivnih slučajeva 136, rečeno je na konferenciji za novinare u Skupštini grada Bora.
S obzirom na pogoršanje epidemiološke situacije, Dom zdravlja je u pripravnosti da, ukoliko se za to ukaže potreba otvori i drugu kovid ambulantu u naselju Metalurg.
Svi pacijenti koji zahtevaju bolničko lečenje do sada su, prema republičkom dogovoru, upućivani u bolnicu u Kruševcu. Od prvog septembra grudno odeljenje Opšte Bolnice Bor ponovo ulazi u kovid sistem, pa će se pacijenti iz Bora kojima je potrebno bolničko lečenje biti hospitalizovani u Boru.
Do sada je u Boru vakcinisano oko 50 odsto građana, a sa konferencije je još jednom upućen apel građanima da se vakcinišu, jer je to jedini način da se zaustavi širenje virusa kovid 19.
