Još četiri osobe u Zaječaru pozitivne na covid 19
Na osnovu rezultata uzoraka poslatih laboratoriji “Vatreno oko”, a na osnovu izveštaja Zavoda za javno zdravlje “Timok”, utvrđeno je prisustvo virusa covid-19 kod četiri osobe sa teritorije grada Zaječara.
Pozitivna je jedna osoba ženskog pola, starosti 70 godina i tri osobe muškog pola,starosti od 36 do 80 godina.
U Zdravstvenom centru Zaječar hospitalizovano je ukupno 28 pacijenata, od čega 24 na infektivnom i 4 na grudnom odeljenju. Kod 12 pacijenata potvrđeno prisustvo virusa covid-19, dok se za ostale očekuju rezultati testiranja.
Boško Ničić gradonačelnik Zaječara, u ime Štaba za vanredne situacije zamolio je sve građane da poštuju propisane mere I tako sačuvaju građane, grad i zdravstveni sistem.
