Još troje pozitivnih na korona virus u Zaječaru
U Zaječaru je virus korona potvrđen kod još tri osobe. Na osnovu izveštaja Zavoda za javno zdravlje “Timok”, a koje je preneo gradonačelnik Zaječara Boško Ničić, dve osobe su ženskog a jedna muškog pola starosne dobi od 40 do 52. godine. U labaratoriju “Vatreno oko” upućeno je 15 uzoraka testiranih građana Zaječara i čekaju se rezultati.
Gradonačelnik ističe i to da će Štab za vanredne situacije zasedati nakon dobijenih rezultata testova u naredna dva dana i razmatrati, eventualno, preduzimanje dodatnih mera.
Ničić je još jednom upozorio javne prevoznike da u svoja vozila ne smeju i ne mogu primati putnike bez zaštitnih maski koje moraju biti pravilno nošene. Takođe, ta obaveza važi za tržne centre, prodavnice, salone, zanatske radnje, kladionice, brzu hranu i sve ustanove, ističe Boško Ničić.
