Klubovi utrošili manje sredstava zbog epidemije virusa korona
BOR – Svi sportski klubovi i organizacije iz Bora, koji se sufinansiraju iz budžeta Grada Bora, predali su predviđenom roku izveštaje o ostvarenim aktivnostima u prvoj polovini godine.
S obzirom na aktuelnu situaciju sa korona virusom, prekide i smanjeni obim aktivnosti, posebno u ligaškim takmičenja, klubovi uglavnom nisu iz objektivnih razloga ostvarili predviđene aktivnosti, tako da su i troškovi bili manji.
U toku su razgovori sa svim klubovima i organizacijama kako bi se tačno utvrdilo za koliko su troškovi bili manji. Klubovi neće biti u obavezi da vraćaju novac, već će sredstva namenjena realizaciji planova u drugoj polovini godine biti umanjena za ovaj iznos.
Naredne sezone u višem rangu takmičenja nastupiće rukometašice Bora i košarkaši, a prvi na teren u ligaškom takmičenju izlaze fudbaleri Bora i Slatine koji za vikend počinju takmičenje u Zoni istok. Nedelju dana kasnije počinje i takmičenje u Okružnoj fudbalskoj ligi.
