Komunalna inspekcija kontroliše uklanjanje snega
BOR – Opštinska komunalna inspekcija počela je, posle prvog snega ove zime, kontrolu čišćenja snega ispred zanatskih, ugostiteljskih i maloprodajnih lokala u Boru.
Prema rečima Milice Musterović, načelnika Odeljenja za inspekcijske poslove, vlasnici lokala su u obavezi da čiste od snega i održavaju prostor ispred objekata, a prve kontrole su pokazale da oni to uglavnom poštuju. Što se prilaza stambenim zgradama tiče, obaveza skupština stanara je da uklanjaju sneg sa prilaza i stepeništa.
Za nepoštovanje ovih pravila za vlasnike lokala predviđena je mandatna kazna od pet hiljada dinara, kaže Milica Musterović, a građani eventualne pritužbe mogu da upute komunalnoj inspekciji na telefon 425-080.
