Košarkašice Rudara 1903 naredne sezone u Drugoj ligi Srbije

BOR – Košarkašice Rudara 1903 plasirale su se u Drugu ligu Srbije, posle pobede nad ekipom „Play Off“ iz Užica. Poslednje kolo plej of faze takmičenja Boranke su odigrale na domaćem terenu, a nakon meča uručen im je pobednički pehar. Sa osam pobeda i dva poraza osvojile su 18 bodova i prvo mesto ispred Paraćina, koji ima isti broj bodova. S obzirom na to da su u prvenstvenom delu ove dve ekipe u međusobnim duelima imali po jednu pobedu, presudila je koš razlika. Ovim rezultatom košarkašice Rudara 1903 prvi put su se u istoriji kluba, nekadašnjeg Zicera, plasirale u savezni rang takmičenja.

Rukometašice Bora poražene su na domaćem terenu od lidera na tabeli, ekipe Jagodine 38:26 u 18. kolu Superlige Srbije. Četiri kola pre kraja prvenstva Bor je na devetom mestu sa 13 bodova i do kraja prvenstva boriće se za što bolji plasman u sredini tabele, s obzirom na to da pretposlednji Mladi Radnik sa četiri i Zaječar sa tri nemaju nikakve šanse za opstanak.

Košarkaši Bora završili su plej aut fazu takmičenja u Drugoj ligi Srbije. U poslednjem kolu trebalo je da igraju na svom terenu protiv Vrbasa koji je na poslednjem mestu, ali gosti nisu doputovali, tako da je utakmica registrovana službenim rezultatom 20:0 za Bor. Sa šest pobeda, osam poraza i 20 bodova Bor je na pretposlednjem, sedmom mestu i naredne sezone najverovatnije će igrati u nižem rangu takmičenja.

Fudbaleri Bora pobedili su na svom terenu OFK 019 iz Zaječara 4:0 u 21. kolu Zone istok, dok je Slatina u Leskovu sa Polomom igrala nerešeno 1:1. Bor je posle ovog kola drugi na tabeli sa 47 bodova, četiri manje od prvoplasiranog Hajduk Veljka, dok je Slatina peta sa 36 bodova.

U 20. kolu Borske okružne lige Brestovac je na svom terenu savladao BSK 4:0, a Zlot Urovicu 2:1. Šarbanovac je na gostovanju pobedio Polet 2:1, Nemetali su poraženi od Poreča 3:0, a Krivelj od Blizne 1:0.

Takmičari Karate kluba Bor osvojili su sedam medalja na Kupu karate saveza uže Srbije za kadete, juniore i seniore koji je održan u Čačku.  Dejan Sejdija osvojio je zlatnu i srebrnu medalju u borbama u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji. Iva Krstić osvojila je zlato u kadetskoj konkurenciji, dok je četiri bronzane medalje osvojila Anastasija Đurić, po dve u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji. Ovi takmičaru plasirali su se na državno prvenstvo.