Krstarenje Dunavom – idealan odmor na istoku Srbije
Letnja sezona mnoge turiste i ove godine dovela je na istok Srbije, gde priroda i različite mogućnosti u turistikoj ponudi mogu da zadovolje potrebe domaćih, ali i inostranih gostiju. Opštine Timočke Krajine i ove sezone ponudile su najbolje što imaju, a mnoge je privukla obala Dunava, deo gde je ova evropska reka, kako ističu, najlepša, najuža i najdublja. Hotel „Aquastar Danube“ u Kladovu ponudio je turistima krstarenje od Beograda do Tekije, pa su mnogi do Golupca, Donjeg Milanovca i Tekije, ove sezone došli brodom.
„Ova godina je u odnosu na prethodne zaista obećavajuća, a sezona još nije završena. Prošle godine imali smo probleme sa kišom i poplavama. Ove godien, za četiri i po meseca koliko do sada traje sezona imali smo više od 50 redovnih vožnji od Beograda do Tekije. Ovo je jedini brod koji saobraća na toj liniji i mogu reći da je sezona zaista uspešna“ – istakao je za Regionalnu televiziju Bor Aleksandar Jovanović, kapetan broda.
Krstareća brzina od dvadesetak kilometara na sat turistima omogućava uživanje u pogledu, ali i plovidbi.
„Dunav na celom svom toku od 2500 kilometara ovde je najlepši, najuži i najdublji. Ovde je Nacionalni park Đerdap, turisti mogu da vide mnoge prirodne lepote, tvrđave na obali, kulturno-istorijske spomenike. Sve to privlači i domaće i strane turiste“ – dodao je Jovanović.
Moderno opremljen brod „Aquastar Maxim“ i ljubazna posada samo su početak nezaboravnog putovanja, tokom kog prirodne lepote i istorijski spomenici, turiste ne ostavljaju ravnodušnim, pa mnogi ovim krajevima krstare više puta.
