Ministarka Đedović sa sindikatima Ziđina
BEOGRAD – Ministarka rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović razgovarala je sa predstavnicima reprezentativnih sindikata kompanije Srbija Ziđin Koper o uslovima rada i pravima radnika u ovoj kompaniji.
„Razgovori sindikata i poslovodstva kompanije o novom kolektivnom ugovoru moraju biti nastavljeni„, kazala je Đedović i naglasila da će Ministarstvo uložiti maksimalne napore da pomogne da se dođe do rešenja koje je u najboljem interesu i radnika i kompanije.
„Naš cilj je da kompanija uspešno posluje i da radnici budu zadovoljni uslovima rada i pravima„, rekla je ministarka.
Predstavnici sindikata su upoznali ministarku s trenutnom situacijom u kompaniji i potrebom da se što pre usaglasi novi Kolektivni ugovor ili Pravilnik o radu zadovoljavajući za obe strane.
