Mlade borske rukometašice pete u Srbiji

BOR – Mlade rukometašice Bora, rođene 2006. godine i mlađe, osvojile su peto mesto na državnom prvenstvu, na završnom turniru koji je održan u Beogradu. Na prvenstvu je učestvovalo 12 ekipa koje su u ligaškim takmičenjima imale najbolje rezultate. Borska ekipa ostvarila je odličan rezultat, pobedile su u tri utakmice, a samo u jednoj doživele poraz i to od rukometnog kluba Beograd koji je osvojio prvo mesto u državi. U borbi za peto mesto savladale su Sloven 17:11 i pokazale da ženski rukomet u Boru ima odličnu budućnost.

Prema rečima Jelene Kostić, trenera ekipe, uz upornost koje su pokazale, ova ekipa je baza za dalje napredovanje seniorske selekcije ženskog rukometnog kluba Bor, koja je ove godine bila među četiri najbolje u Srbiji u Kup takmičenju, a obezbedila je i opstanak u Super ligi, najjačem takmičenju u Srbiji, gde će i naredne godine predstavljati Bor.