MUP kontroliše saobraćaj u zonama škola
Ministarstvo unutrašnjih poslova najavilo je da će saobraćajna policija povodom početka školske godine obavljati kontrolu u zonama škola i preduzimati sve mere kako bi se očuvao nivo bezbednosti svih učesnika u saobraćaju, a prevashodno đaka pešaka.
Saobraćajna policija apeluju da roditelji ukažu deci na pravila bezbednog učešća u saobraćaju. Neophodno je da kolovoz prelaze na obeleženim pešačkim prelazima i da obavezno to čine isključivo kada je na semaforu za pešake upaljeno zeleno svetlo, kao i da ne koriste mobilni telefon i slušalice kada prelaze preko kolovoza.
