Na Forumu poslodavaca predstavljeni javni pozivi NSZ i mere lokalne samouprave
BOR-Na prvom Forumu poslodavaca u Boru predstavljeno je 12 javnih poziva koje je raspisala Nacionalna služba za zapošljavanje, a namenjeni su preduzetnicima, ali i nezaposlenima. Među prvima je otvoren javni poziv za zapošljavanje radnika iz kategorije teže zapošljivih.
Forumu je prisustvovalo petnaestak poslodavaca koji su zainteresovani za mere države, ali i Grada Bora u cilju poboljšanja uslova za zapošljavanje i stvaranje ambijenta za otvaranje novih radnih mesta. Lokalnim akcionim planom zapošljavanja je planirano, da grad Bor u saradnji sa Nacionalnom službom za zapošljavanje u ovoj godini izdvoji 38 miliona dinara.
„U drugoj polovini godine iz gradskog budžeta biće, takođe, izdvojeno još blizu deset miliona dinara za program zapošljavanja u preduzećima koja su već otvorena. Poslodavci će moći da konkurišu za još 300 hiljada dinara i da zaposle nove radnike“, rekao je Aleksandar Milikić, gradonačelnik Bora.
Na Forumu poslodavaca predstavljeni su i javni pozivi za sticanje praktičnih znanja, zatim angažovanje na stručnoj praksi, za zapošljavanje lica sa visokim obrazovanjem u svojstvu pripravnika. Prisutni su posebno bili zainteresovani za konkurse za zapošljavanje osoba sa invaliditetom. Prošle godine samo u Boru njih 13 se zaposlilo kod privatnog preduzetnika.
