Obežen „Tetkin dan“ u MZ Sloga u Boru
BOR – Pripadnici romske zajednice u MZ Sloga u Boru obeležili su dan Svetog Atanasija velikog, praznika, koji je među njima poznatiji kao Tetkin dan. U skladu sa tradicijom obeležavanja ovog praznika pored zavetnog drveta kruške u ovom naselju palili su sveće, logorsku vatru i ostavljali prigodne poklone. Obavljen je i obred osvećenja zavetnog drveta i čitane molitve za zdravlje i sreću porodica.
Obeležavanju Tetkinog dana u MZ Sloga u Boru, između ostalih, prisustvovali su i predstavnici grada Bora.
