dd275ac2c84e5012c0f73a4aea6209b3

SRBIJA – Vozači od danas, po zakonu, više nisu u obavezi da koriste zimsku opremu, saopštio je Auto moto savez Srbije. Prema Pravilniku o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima, koji se primenjuje od 4. maja 2012. godine, vozači su bili dužni da u toku zimskog perioda, od 1. novembra do 1. aprila, opreme vozila zimskom opremom koja je pored obaveznih zimskih guma sa šarom ne manjom od 4 milimetra, podrazumevala i opremljenost lancima za sneg ili drugim uređajima za povećanje trakcije.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE