Pedeset parova obeležilo „Zlatnu svadbu“
BOR – Manifstacija „Zlatna svadba“, tradicionalno je i ove godine organizovana kao završna aktivnost u oktobru, mesecu starih. Za parove koji proslavljaju pola veka zajedničkog života organizovan je prigodan program u Klubu za stara lica gde su ih tradicionalno dočekali i pozdravili organizatori manifestacije – predstavnici grada Bora, Gerontološkog društva, ustanova kulture i Centra za socijalni rad.
„Grad Bor, tradicionalno već 18 godina, obeležava manifestaciju „Zlatna svadba“. Na ovaj način afirmišemo brak i porodicu kao osnov zdravog društva. Ove godine pedeset parova proslavlja veliki jubilej, pedeset godina braka. Centar za socijalni rad je jedan od organizatora ove manifestacije zajedno sa Gerontološkim društvom, a grad Bor je obezbedio finansijska sredstva da sve ovo može da se realizuje„, rekla je Mirjana Mitrović, direktor Centra za socijalni rad u Boru.
Iako svaki bračni par ima svoj recept za sreću, u jednom se svi slažu: „Razumevanje u životu je najveće bogatstvo. Lepo je da se ljudi vole, da imaju razumevanja i da jedno drugo tolerišu. Najveća je greška što danas mladi ljudi ne znaju šta znači ljubav. Ljubav je najveće bogatstvo, da bi se ljubav održala i dočekala „zlatna svadba“ treba mnogo odricanja, mnogo razumevanja i tolerancije da bi brak bio uspešan„, kažu Javorka i Miodrag Nikolić, bračni par koji proslavlja pola veka zajedništva.
Za bračne parove koji obeležavaju pola veka zajedničkog života organizovan je i obilazak Muzeja rudarstva i metalurgije u Boru, kako bi im ovaj dan ostao u lepom sećanju a nakon toga i prijem kod gradonačelnika Bora Aleksandra Milikića.
„Mislim da je grad Bor jedan od najbogatijih gradova kada ima ovе divne ljude. Pola veka braka, zajedničkog života, nama mlađima daje priliku i obavezu da se zamislimo kako su naši najstariji sugrađani, ljudi koji su gradili ovaj grad, uspeli da istraju i sačuvaju porodicu. Čast mi je da danas stojim pred njima i govorim sa njima o tome na koji način oni vide budućnost ovog grada. Ponosan sam što ovu manifestaciju organizujemo već osamnaest godina, jer poštovanjem naših najstarijih sugrađana pokazujemo da poštujemo i sebe, i sami ćemo jednog dana biti na njihovom mestu„, istakao je Aleksandar Milikić, gradonačelnik Bora.
„Zlatnu svadbu“ čiji je slogan „Zdrav brak, zdrava porodica, zdravo društvo“ ulepšao je i kulturno umetnički program u muzičkoj školi, a slavlje je nastavljeno svečanim ručkom gde su parovima uručene zahvalnice.
