Plan za uređenja grada
BOR – U cilju adekvatne pripreme za uređenje infrastrukture u Boru u novoj građevinskoj sezoni u sali gradske Skupštine organizovan je sastanak gradonačelnika Aleksandra Milikića, njegovih saradnika i direktora pojedinih javno-komunalnih preduzeća sa predsednicima gradskih mesnih zajednica. Namera je da se naprave prioriteti u skladu sa raspoloživim budžetom i potrebama meštana. Plan je da se urede sve gradske mesne zajednice u Boru, a akcenat je na sanaciji i izgradnji novih trotoara, uređenju i proširenju parkinga i prilaza stambenim objektima i proširenju javne rasvete.
„Nastaviće se asfaltiranje puteva, postavljanje behaton ploča na javnim površinama, biće izgrađeni novi trotoari na području svih mesnih zajednica. U Četvrtoj i Petoj mesnoj zajednici biće izgrađene pešačke staze, kao i u Starom i Novom selištu. Istovremeno, će biti proširena i javna rasveta u gradu. Ovih dana će početi osvetljavanje pešačkih prelaza u ulici „3.oktobar“, kao i u ulici „Zeleni bulevar“. Cilj je da se poveća bezbednost učesnika u saobraćaju, pre svega dece i starijih sugrađana“, najavljuje gradonačelnik Aleksandar Milikić.
Narednih dana predstavnici Grada Bora, nadležnih preduzeća i mesnih zajednica obilaziće delove grada kako bi se napravio konkretan plan aktivnosti koje će se realizovati u ovoj godini. Očekivanja su da će se uvećanjem prihoda po osnovu rudne rente uz rebalans gradskog budžeta omogućiti uspešna građevinska sezona u Boru.
