Pobeda košarkaša, poraz košarkašica

BOR – Košarkaši Bora pobedili su u 12. kolu Prve regionalne lige Srbije grupa Istok na gostovanju Dimitovgradu istoimenu ekipu 69:66. Domaćini su prvom poluvremenu bili bolji i na odmor su otišli sa pet poena prednosti 36:31. Ipak, borska ekipa uspela je u drugom poluvremenu da se vrati i dobije i treću i četvrtu četvrtinu i da osvoji dva važna boda. Bor sa 22 osvojena boda na deobi prvog i drugog mesta sa Jablanicom iz Medveđe, koja je u ovom kolu pobedila Junior u Nišu 87:80. U narednom kolu Bor u derbiju vrha tabele dočekuje trećeplasiranu Moravu iz Vladičinog Hana.

Košarkašice Bora poražene su u 12. kolu Druge regionalne liga grupa Jug B na gostovanju u Leskovcu od ekipe Hisara, 66:63, u poluvremenu 36:27. Domaćin je najveću razliku napravio u prvoj četvrtini koju je dobio sa deset poena, 20:10, a borska ekipa i pored toga što je dobila preostale tri četvrtine, do kraja utakmice nije uspela da stigne do pobede. Sa 15 bodova, Boranke su posle 12 kola, osme na tabeli.