Pobede borskih rukometašica, košarkašica, košarkaša i kuglaša

0

BOR – Rukometašice Bora savladale su na domaćem terenu nišku Naisu 29:25 u devetom kolu Arkus super lige Srbije, u poluvremenu 15:12. Najefikasnija u borskoj ekipi bila je Jelena Bogdanović sa osam postignutih golova. Ova pobeda, druga za redom, izuzetno je značajna za borsku ekipu koja se sa sedam osvojenih bodova odmakla od dna tabele i nalazi se na šestom mestu. U donjem delu tabele su četiri ekipe koje imaju po pet bodova, Železničar, Naisa, Kikinda i Pančevo, ali sve ove ekipe imaju po utakmicu manje od Bora. Ove sezone zbog reorganizacije lige, ligu napuštaju tri poslednje ekipe.

Košarkašice Rudara 1903 pobedile su u osmom kolu Druge lige Srbije u Paraćinu istoimenu ekipu 82:62. Posle ovog kola, sa pet pobeda i tri poraza, Rudar deli pozicije od drugog do sedmog mesta sa Rasom, Studentom, Proleterom, MIleševkom i Radničkim sa 13 bodova. Na prvom mestu je Topolčanka sa dva boda više.

Košarkaši Bora takođe su zabeležili pobedu na gostovanju u Vlasotincu gde su u devetom kolu Prve regionalne lige pobedili istoimenu ekipu 80:69. Sa 17 bodova Bor je prvi na tabeli i siguran je učesnik plej of faze takmičenja, gde će se sa četiri najbolje ekipe iz grupe istok A boriti za ulazak u viši rang takmičenja.

Kuglaši borskog Bakra zabeležili su još jednu pobedu u 13. kolu Prve srpske lige. Oni su u Boru pobedili Jagodinu 6:2 i učvrstile se na prvom mestu bez poraza u dosadašnjem takmičenju. Za igrača utakmice proglašen je Saša Tasić sa 613 oborenih čunjeva.

Takmičari Džudo kluba Bor osvojili su pet medalja, jednu zlatnu, dve srebrne i dve bronzane na međunarodnom Kupu Braničeva koji je održan u Požarevcu. Zlatnu medalju u svojoj kategoriji osvojio je Teodor Luka Nikolić. Srebrne su osvojili Jovan Vojnović i Sara Šainović, a bronzane Pavle Nikolić i Sara Krajnjanović.

Takmičari Karate kluba Bor osvojili su devet medalja, dve zlatne i sedam bronzanih, na turniru Trofej Obrenovca. Dve zlatne medalje osvojio je Emir Sejdija u borbama u juniorskoj i seniorskoj kategoriji. Po dve  bronzane medalje osvojili su Pavle Paripović i Andrej Karabašević, a po jednu Ibrima Demiri, Kristina Mitrović i Viktorija Ćirić.

U trećem kolu lige Centralne Srbije u streljaštvu, koje je održano u Smederevu, mlađi junior borskog Metalca Mladen Mišković osvojio je prvo mesto sa 378 krugova i sa maksimalnim učinkom plasirao se na finalni turnir. U finale se plasirala i pionirka ovog kluba Jana Ursiljanović koja je bila deveta.