Počela javna rasprava o nacrtu rebalansa gradskog budžeta u Boru
BOR – Javna rasprava o prvom rebalansu gradskog budžeta u Boru počela je 31. maja i trajaće do 14. jula. Okrugli sto i prezentacija kompletnog rebalansa biće održani 10. juna i na njima će moći da učestvuju svi zainteresovani građani.
Prema rečima načelnice Odeljenja za finansije i javne nabavke Gradske uprave Bor Zorane Gajić, svi predlozi građana su dobrodošli, biće razmotreni i ukoliko postoje mogućnosti ući će u budžet. S obzirom na to da će prema nacrtu rebalansa očekuje uvećanje za 29,15 odsto, odnosno za više od milijardu dinara, značajno je da se čuje mišljenje građana o tome na koji način bi ova sredstva trebalo da budu utrošena.
Za sada je najveće uvećanje predviđeno za subvencije javno komunalnim preduzećima Toplana i Vodovod, planirana je nabavka nove komunalne mehanizacije, povećanje ulaganja u kapitalne investicije, socijalne i programe zapošljavanja, a kompletne podatke građani mogu da nađu na zvaničnom sajtu Grada Bora.
