Podeljeni atesti zavarivačima
BOR-Nacionalna služba za zapošljavanje, filijala u Boru organizovala je danas svečanu dodelu atesta polaznicima obuke za zavarivače. Njih sedam je dobilo ateste o uspešno završenoj obuci, a trojica su nakon položenog ispita već zasnovala radni odnos. I preostali se nadaju lakšem i bržem pronalaženju posla.
„Ja sam po zanimanju građevinski tehničar, ali sam položio i ovu obuku iz tri razloga- traženo je zanimanje, dobro plaćeno, ali i da nešto novo naučim“, rekao je Goran Anđelković.
Podatak da su po završetku obuke neki već pronašli posao jasno govori o povećanom interesovanju poslodavaca za zavarivače.
„Nezaposlena lica su dobro informisana, trećeg septembra obuka je završena i do 19. trojica su se već zaposlila“, dodao je Bojan Marković, organizator obrazovanja odraslih.
Obuka za zavarivače je trajala oko tri meseca, održano je 360 časova, od kojih 120 teorijske i 240 časova praktične nastave. Organizovana je u okviru projekta „EU podrška Nacionalnoj službi za zapošljavanje“. Do kraja godine borska filijala će organizovati još obuku za pekare. Grupa je već formirana, u toku su sanitarni pregledi, a početkom novembra počinje obuka. Formirana je i grupa za frizere, a do kraja godine biće organizovana i obuka za pica majstore, kažu u borskoj filijali Nacionalne službe za zapošljavanje.
