Pola veka Festivala „Crnorečje u pesmi i igri“
BOLJEVAC – Sa godinom dana zakašnjenja, usled epidemioloških prilika u zemlji, pola veka Festivala „Crnorečje u pesmi i igri“, biće obeleženo ovog vikenda, programom u kome će učestvovati lokalni folklorni ansambli, i dugogodišnji saradnici Festivala. U subotu, 10.jula, u 18.30h, na pozornici ispred Kulturno-obrazovnog centra biće održan koncert crnorečkih grupa. Svečana akademija povodom jubileja je zakazana u 20.30h u sali ustanove kulture. Na akademiji će se predstaviti instrumentalista Bokan Stanković, Jelena Jovanović, članica etno grupe „Moba“ i drugi višegodišnji učesnici i izvođači izvorne muzike sa ovog prostora. Predviđena j i promocija kompakt diska sa tradicionalnom muzikom u izdanju Kulturno-obrazovnog centra.
U nedelju, 11.jula, biće održano kvalifikaciono takmičenje frulaša za sabor u Prislonici. Prateći program ovogodišnjeg „Crnorečja“ je izložba radova na koži i pergamentu, nastalih u periodu od 2007. do 2011. godine, na likovnoj koloniji „Rtanj“.
