Poraz košarkaša, remi rukometašica i fudbalera Bora, pobeda Slatine

BOR – Rukometašice Bora igrale su nerešeno 22:22 u 17. kolu Super lige u Zaječaru sa istoimenom ekipom. Iako je Zaječar praktično izgubio sve šanse da se umeša u borbu za opstanak u Super ligi, utakmica je bila potpuno ravnopravna od početaka. Ipak, Bor je prvo poluvreme uspeo da dobije 14:11, ali je ekipa iz Zaječara već sredinom drugog poluvremena stigla ovu prednost i prešla u vođstvo. Dva minuta pre kraja utakmice imale su i vođstvo 22:20, ali je Bor uspeo da stigne do izjednačenja i ubeleži novi bod. Pet kola pre kraja prvenstva Bor je sa 13 bodova na deobi osmog i devetog mesta, dok je Zaječar poslednji sa tri boda.

Košarkaši Bora poraženi su  u pretposlednjem kolu plej auta Druge lige Srbije na gostovanju u Žitištu od Svetog Đorđe 96: 83, u poluvremenu 47:41. Utakmica je praktično rešena u trećoj četvrtini koju su domaćini dobili 32:20 i stvorili prednost koju košarkaši Bora nisu uspeli da stignu. Borani su ostali na pretposlednjem mestu sa 18 bodova i bez obzira na ishod poslednje utakmice naredne sezone igraće u Prvoj regionalnoj ligi.

U 20. kolu Zone istok fudbaleri Bora igrali su nerešeno 0:0 u Dimitrovgradu sa Balkanskim, dok je Slatina na svom terenu pobedila ekipu Rajko Mitić iz Bele Palanke 3:0. Posle ovog kola negotinski Hajduk Veljko je na  prvom mestu sa 48 bodova, drugi je Tanasko Rajić sa 45, Bor je na trećem mestu sa bodom manje, dok je Slatina peta sa 35 bodova.

U Borskoj okružnoj ligi Krivelj je na svom terenu pobedio Mladost 5:1, Nemetali su sa prvoplasiranom Slogom igrali nerešeno 3:3, Zlot je osvojio bod na gostovanju u Rudnoj glavi 1:1, dok je Brestovac poražen u gostima od Radničkog 3:1. Šarbanovac je u ovom kolu bio slobodan. Posle ovog kola Zlot, Brestovac i Šarbanovac dele treće, četvrto i peto mesto sa 31-nim bodom, Nemetali su deveti sa 24, a Krivelj deseti sa 20 bodova.