1e81e4bb01f3fbda395a3dd46b185b07

SRBIJA, BOR – Elektroprivreda Srbije obezbedila je stabilno snabdevanje električnom energijom tokom ledenog talasa koji povećava potrošnju u celoj Srbiji. Tokom božićnih praznika EPS je isporučivao oko 120 miliona kilovat-sati dnevno, a u danima nakon praznika došlo je do očekivanog rasta potrošnje električne energije na oko 130 miliona kilovat-sati. Potrošnja raste jer se električna energija koristi za grejanje, ali je manja nego tokom zime 2012. godine kada je premašivala i 140 miliona kilovat-sati dnevno, navodi se u saopštenju EPS-a. Preduzete su sve neophodne mere i ne očekuju se problemi u snabdevanju. Sistem EPS-a je stabilan i zaposleni su spremni da odgovore na sve izazove. Čak i tokom najjačih udara ledenog talasa procenat korisnika bez električne energije nije premašivao 0,16 odsto na nivou Srbije. Detaljnije podatke o potrošnji struje i snabdevanju tokom ledenih dana u Borskom okrugu, TV Bor nije uspela da dobije, jer je davanje ovih informacija koje su od vitalnog značaja za funkcionisanje potrošača, centralizovano. Potrebna je dozvola i odobrenje nadležnih iz EPS-a, sto iziskuje vreme pa informacije ne stignu do korisnika u momentu kada su značajne, već kasne. Poznato je da su građani Bora dobro snabdeveni strujom, a kvarovi na niskonaponskoj mreži koji se javljaju u borskim selima, uredno se otklanjaju.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE