„Prijateljstvo”
ZAJEČAR – Društvo obolelih od cerebralne i dečije paralize organizovalo je u Zaječaru Šahovski turnir osoba sa cerebralnom i dečijom paralizom „Prijateljstvo“. Turnir je okupio oko 50 takmičara a održan je u Hotelu Srbija TIS.
Na 5. šahovskom turniru “Prijateljstvo” su učestvovali predstavnici sedam gradova iz Srbije.
Iako se svi takmičari već godinama bave šahom, rezultat na ovom turniru nije bio u prvom planu, već druženje i prijateljstvo.
Turnir je podržao i grad Zaječar, a svečanom otvaranju prisustvovao je Milan Stanković pomoćnik gradonačelnika.
Turnir je organizovan u saradnji sa Savezom za cerebralnu paralizu Srbije, a osim grada Zaječara, aktivnost je podržalo i Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Republike Srbije.
