Prijem za borske kik boksere u Skupštini grada

0

BOR – Grad Bor i Kik boks klub Bor biće domaćini državnog prvenstva za kik boksere u disciplini lou kik 21. i 22. maja, rečeno je na prijemu kod gradonačelnika Bora Aleksandra Milikića, koji je priređen za takmičare ovog kluba koji su na državnom prvenstvu osvojili medalje.

Borski kik bokseri iz godine u godinu postižu sve bolje rezultate, a 2021. je bila najtrofejnija do sada. Takmičarsku sezonu ove godine počeli su odlično na državnom prvenstvu u disciplini K1 5. i 6. marta, gde su osvojili pet zlatnih i dve bronzane medalje. U seniorskoj kategoriji Boban Nikolić i Damir Sejdija postali su državni prvaci, a u juniorskoj zlatnu medalju osvojio je Uroš Krstić i oni su sigurni reprezentativci Srbije. Još dve zlatne medalje u kategorijama mlađih juniora i kadeta osvojili su Mihajlo Veljković i Petar Dinić.

Do kraja godine, osim državnih i balkanskih takmičenja, očekuje ih juniorsko svetsko prvenstvo u Irskoj i seniorsko evropsko prvenstvo u Turskoj.